♥ Som aká som..blázon čo verí snom ♥ http://sweetelis.blogspot.cz/


Květen 2011

kdo z nich??? ???

30. května 2011 v 20:04 MixXér!

???


Gabriela Gunčíkova vs. Lukáš Adamec vs. Michal ŠepsKdo z nich???? :))))

Piráti z Karibiku: Na vlnách podivna

29. května 2011 v 12:54

Piráti z Karibiku: Na vlnách podivna


Piráti z Karibiku: Na vlnách podivna (v originále Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides) je 4. díl série Pirátů z Karibiku. Navazuje na film Piráti z Karibiku: Na konci světa.
 • Z původního hereckého osazenstva zůstalo pouze několik herců, a tak je hlavní herecnou hvězdou Johnny Depp, který si zopakuje svojí postavu Jacka Sparrowa.
 • Mezi nové herecké tváře v tomto díle přibyla Penélope Cruz, která hraje ženu, která se objevuje z Jackovi minulosti.

Zajímavosti

 • Pro těhotenství Penélope Cruz ji během natáčení zastupovala její sestra Mónica Cruz.
 • Johny Depp dostane za svojí postavu ve filmu rekordní sumu - 51 milionů dolarů, to je půlka rozpočtu pro první díl.
 • Ve filmu Piráti z Karibiku: Na vlnách podivna Johnny Depp znovu opakuje svou ikonickou roli Jacka Sparrowa, který se v něm vydává na své zatím největší dobrodružství - na výpravu za legendárním Pramenem mládí.
 • Snímek Piráti z Karibiku: Na vlnách podivna produkuje Jerry Bruckheimer, který byl producentem předchozích tří dílů této série, a režíruje ho Rob Marshall, který má na svém kontě například filmy Chicago a Gejša.
 • Piráti z Karibiku: Na vlnách podivna jsou prvním snímkem "pirátské" série, natáčeným v systému Disney Digital 3DTM, a také první kompletně hraným výpravným dobrodružným snímkem, natáčeným kamerami Red 3D.
 • O zábavnost zcela původního příběhu filmu Piráti z Karibiku: Na vlnách podivna se postarají nové postavy: Černovous (Ian McShane), nejobávanější pirát všech dob; Angelica (Penélope Cruz), zdatná podvodnice, se kterou se už Jack Sparrow v minulosti setkal; Syrena (Astrid Bergès-Frisbey), tajemná mořská panna; a Philip (Sam Claflin), mladý a záhadný misionář.
 • Španělská herečka Penélope Cruz, která ztvárnila Angelicu, vnáší do této filmové série rovnoprávnost, protože je její postava po stránce dobrodružné povahy, nevyzpytatelnosti i mazanosti zcela rovnocenná postavě kapitána Jacka Sparrowa - se kterým má ostatně řadu pozoruhodných společných zážitku
 • Legendárnímu a obávanému pirátovi Černovousovi ve filmu Piráti z Karibiku: Na vlnách podivna vdechl život všestranný herec Ian McShane, jenž se proslavil zejména svým výkonem v seriálu Deadwood, za který získal Zlatý globus.
 • V roli kapitána Hectora Barbossy se už počtvrté objevuje ve snímku Piráti z Karibiku: Na vlnách podivna Geoffrey Rush. Barbossa, úhlavní nepřítel Jacka Sparrowa, je mistrným šermířem a nemilosrdným pirátem, který sám sebe navzdory svému povolání považuje za čestného muže. Až do prozatím posledního dílu série, Na konci světa, žádná z postav nezmínila Barbossovo křestní jméno, které zní Hector.
 • Ačkoliv se jedná o slavnou francouzskou herečku, Astrid Bergès-Frisbey filmem Piráti z Karibiku: Na vlnách podivna debutuje na amerických plátnech rolí tajemné mořské panny Syreny.
 • I když strávila více než dva měsíce na Havaji, nesměla si Astrid Bergès-Frisbey užívat tamního hřejivého počasí...jakožto bájná mořská panna zvaná Syrena totiž musela být patřičně bledá.
 • Sam Claflin, který si zahrál mladého misionáře Philipa, pochází z Velké Británie a navštěvoval Londýnskou akademii hudebních a dramatických umění.
 • Keith Richards se ve čtvrtém díle Pirátů znovu vrací v drobné roli kapitána Teaguea, otce Jacka Sparrowa.
Australanka Gemma Ward, která ve filmu Piráti z Karibiku: Na vlnách podivna představuje jednu z osmi mořských panen, se stala modelkou ve svých čtrnácti letech a od té doby se objevila na obálce časopisu Vogue už více než dvacetkrát.
 • Světový přeborník v surfování Tamayo Perry byl jedním ze šesti havajských členů posádky lodi Queen Anne's Revenge piráta Černovouse, které režisér Rob Marshall do filmu obsadil. Pro Tamaya Perryho ale nešlo o první zkušenost se společností Walt Disney Studios. V roce 1999 hrál ve filmu Johnny Tsunami jednoho z protivníků hlavního hrdiny a také se na filmu podílel jako dvojník při natáčení surfařských scén.
 • Ačkoliv je Juki Macuzaki prvním Japoncem, který si v sérii Piráti z Karibiku zahrál piráta, nejedná se o první případ, kdy taková role ve filmech společnosti Disney Pictures připadla některému z jeho krajanů. Tato pocta náleží Sessuemu Hajakawovi, který v roce 1960 ztvárnil ve filmu Švýcarský Robinson velitele pirátské bandy, jež napadne hlavní hrdiny snímku.
 • Piráti z Karibiku: Na vlnách podivna jsou celkově pátým společným dílem výtvarníka Johna Myhrea a režiséra Roba Marshalla. Myhre získal Oscara za nejlepší umělecké vedení snímků Chicago i Gejša.
 • Snímek Piráti z Karibiku: Na vlnách podivna se jako správný pirátský film natáčel na několika ostrovech, konkrétně na pěti: Kauai, Oahu, Portoriko, Palominito (malý ostrůvek východně od Portorika), a konečně také na velmi "netropickém" ostrově ve Velké Británii.
 • Film Piráti z Karibiku: Na vlnách podivna je zatím nejnákladnějším a nejrozsáhlejším snímkem, jaký se kdy natáčel v Old Royal Naval College v Greenwichi. Natáčení, které zde probíhalo, využívalo mnohem více z tamních prostor než kterýkoliv jiný film v minulosti, který se zde natáčel.
 • V Anglii se film Piráti z Karibiku: Na vlnách podivna natáčel na třech významných historických místech: Old Royal Naval College v Greenwichi, Hampton Court Palace a Middle Temple.
 • Během natáčení na rozsáhlých pozemcích Národní tropické botanické zahrady na Kauai a hotelu Coco Palms v oblasti Wailua byly dlouhé úseky cest mezi hlavním táborem štábu a nočními natáčecími lokacemi vyznačeny v havajském stylu - pochodněmi, které cesty osvětlovaly!
 • Při natáčení v hustém kokosovém háji slavného a nyní uzavřeného hotelu Coco Palms v oblasti Wailua - kde Elvis Presley kdysi ve stejnojmenném filmu zpíval skladbu Blue Hawaii - byly sklizeny kokosové ořechy z celkem 773 palem, aby se předešlo nebezpečí, že by některý z nich spadl hercům nebo štábu na hlavy. Sklizené ořechy plně zužitkovali místní obyvatelé.
 • Plně funkční loď Queen Anne's Revenge je vůbec první replikou skutečné historické lodi, která se v sérii Piráti z Karibiku objevuje.
 • Pramen mládí, legendární pramen, jehož voda údajně navrací ztracené mládí komukoliv, kdo se jí napije, byl předmětem vytrvalého, ale marného pátrání španělského objevitele Ponceho de Leóna v šestnáctém století. Teď je ve filmu Piráti z Karibiku: Na vlnách podivna na Jackovi Sparrowovi, aby tento kouzelný pramen objevil. Poncemu de León se ale dočkal zvěčnění v rámci zábavní atrakce Piráti z Karibiku v kalifornském Disneylandu - v jedné z místností je zobrazen coby kostlivec.
 • V polovině ledna 2011 se objevily informace o tom, že při průzkumu vraku jeho vlajkové lodi Queen Anne's Revenge u pobřeží Severní Karolíny (kde v 19. století najela na mělčinu) byly nalezeny úlomky Černovousova meče. Možná se jedná o skutečný Tritonův meč?
 • Volnou předlohou pro celou sérii pirátských filmů a pevnou předlohou pro tento konkrétní díl byla kniha Tima Powerse Plout na vlnách Podivna (v originále On Stranger Tides)
EDDIE STOILOW - FROZEN

27. května 2011 v 20:25Jordin Sparks - Tattoo

27. května 2011 v 20:13

Michal Šeps

27. května 2011 v 20:10

Michal Šeps


Datum narození : 1994

Na castingem druhé série Česko Slovenské SuperStar zaujal svým vyhraněným stylem. Michal Šeps z Trutnova je mezi semifinalisty a okolím známý jako reggaeman a netají se tím, že holduje marihuaně.

Michal Šeps se chce stát tváří reggae v Čechách. Svým netradičně chraplavým hlasem, obrovským nosem a hlučným projevem na sebe od samého začátku poutá pozornost. Bez povšimnutí nezůstala ani jeho hudba před porotou. Ačkoli je jeho styl velmi osobitý a je zatím těžké říct jak se popasuje s "nereggae" písněmi, jeho vystoupení stojí za to.


Lukáš Adamec

27. května 2011 v 20:00

Lukáš Adamec


Datum narození: 12.03.1987
Místo narození: Košice , Československo


Lukáš Adamec spatřil světlo světa 12. března 1987 v Košicích. Odmala se Luky (jak ho všichni přátelé nazývají) věnuje hudbě. První kontakt s muzikou měl prostřednictvím rodičů, oba hrají na kytaru a rádi zpívají. Jako malý chlapec dostal úkol vybrat si jeden sport a jeden hudební nastroj ... Hledání netrvalo dlouho, Luky očarovaly tóny klavíru. Následovalo tedy 11 leté studium klavíru a později i hry na keyboard.

Součástí jeho života, kromě hudby, se stalo i vodní pólo. Se svým týmem se stal několikanásobný mistr Slovenska a později reprezentantem Slovenska.
Luky miluje společenský život, krásné dívky a vždycky rád trávil čas se svými přáteli v přírodě, na chatách a v neposlední řadě na koncertech, kde velmi rád a dost nahlas zpíval.
Zlom v Lukášově životě nastal v okamžiku, kdy dovršil 21 let. Parádní základ získaný na koncertech přátelé ocenili a doporučili jej dvěma skvělým muzikantům Petrovi Malinovského (kytara) a Kamilovi Sinicynovi (bicí), kteří v té době řešili seskupení kapely. Luky se stal v pořadí 8. zpěvák, který byl pro budoucí formaci zkoušen.
Úsměv na tváři Luky vykouzlil ne jen dvěma budoucím spoluhráčům, ale i spoustě dalších lidí zainteresovaných do tohoto hudebního projektu. Neskutečná radost a euforie, že se našel ten správný týpek, s tím správným hlasem posunula kapelu do reálnějších sfér a vzniklo siempre (vždy, stále) Cassovia sound system - jak zvuk města Košice, kde hlasem je právě Luky Adamec.
Začalo se naplno tvořit, i když většina nápadů hudby a textu je z dílny kytaristy Petra Malinovského, ani Luky nezahálel a iniciativně se zhostil především role textaře (song Dívka) Následovala šňůra koncertů po celém Slovensku. Siempre za rok a půl odehrála po Slovensku klubech a festivalech více než 80 koncertů, mnoha lidem se siempre styl zalíbil a vyžádaly si nahrávku. Luky se tedy dostal do nahrávacího studia ve kterém za pár týdnů vzniklo CD s názvem siempre. Luky tak získal svou prvotinu, kterou mu s radostí pokřtil Alexander Bárta a Igor Timko.
Vzniká família, komunita lidí po celém Slovensku, která miluje siempre hudební styl, Luášův hlas a energii, kterou na každém koncertě dává.
Lukášovi zkušenosti nabírají na obrátkách a rozhodnutí ukázat se v TV padlo na letošní Česko-Slovenskou SuperStar 2011.